Obowiązkowe dotowane ubezpieczenie upraw –  owoców od gradu

Rozpoczęła się sprzedaż dotowanego ubezpieczenia sadów – owoców od gradobicia na rok 2022!

Chcesz zabezpieczyć finanse gospodarstwa sadowniczego przed szkodami spowodowanymi gradobiciem? Skorzystaj z dotowanego ubezpieczenia upraw rolnych, w których do 65% składki pokrywa budżet państwa.

Nie zwlekaj z decyzją o skorzystaniu z ubezpieczenia, bowiem limit dotacji może się wyczerpać.

Współpracujemy ze wszystkimi ubezpieczycielami oferującymi obowiązkowe dotowane ubezpieczenia upraw rolnych. Działamy w interesie producentów rolnych, negocjujemy najkorzystniejsze warunki umów. Monitorujemy zawarte ubezpieczenia, zgłaszamy szkody oraz nadzorujemy postępowania likwidacyjne, prowadzimy postępowania odwoławcze. Zapewniamy także możliwość dochodzenia odszkodowania przed sądem.

Skontaktuj się z nami i przekaż niezbędne dane, ubezpiecz plony w najbliższym możliwym terminie.

+48 799 717 730

biuro@jwbroker.pl

Formularz kontaktowy

Zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na Państwa pytania.

  Wystąpienie gradu jest ryzykiem, przed którym warto ochronić swoje gospodarstwo. Można to zrobić poprzez skorzystanie z obowiązkowego dotowanego ubezpieczenia upraw od gradu. 

  Dotkliwe straty z tytułu wystąpienia gradu odnieść mogą sadownicy i plantatorzy, gdzie na stosunkowo niewielkiej powierzchni znajduje się uprawa o znacznej wartości. Po zawarciu ubezpieczenia, zgodnie z ogólnymi warunkami i polisą, w przypadku wystąpienia gradu ustalone i wypłacone zostanie odszkodowanie. 

  W roku 2022 ubezpieczenia obowiązkowe upraw rolnych i zwierząt gospodarskich z dopłatą do składek oferować będą:

  ·        PZU S.A.,

  ·        TUW „TUW”,

  ·        Generali TU S.A.,

  ·        Agro TUW (dawne TUW POCZTOWE),

  ·        InterRisk TU SA VIG

  ·        TUZ TUW

  ·        VH Polska

  ·        STU ERGO Hestia S.A.

  Jednakże nie każdy ubezpieczyciel oferuje ubezpieczenie owoców od gradu. Nie wszyscy ubezpieczyciele rozpoczęli także sprzedaż ubezpieczeń upraw na sezon wiosenny 2022. 

  JW Broker na bieżąco monitoruje sytuację na rynku pozostając w kontakcie ze wszystkimi ww. ubezpieczycielami. Osoba zgłaszająca chęć ubezpieczenia upraw otrzymuje oferty kilku ubezpieczycieli z rekomendacją najkorzystniejszej z nich. 

  Po zawarciu polisy współpraca z JW Broker obejmuje także m.in. pomoc związaną z zaistnieniem szkody, tj. m.in. zgłoszenie zdarzenia, kontakt z ubezpieczycielem i ewentualne sporządzenie odwołania.

  W obowiązkowym ubezpieczeniu upraw rolnych od gradu producent rolny płaci jedynie część składki, a gdyż dopłata z budżetu państwa może wynosić aż 65%. Każdy z ubezpieczycieli zajmujących się obowiązkowymi ubezpieczeniami rolnymi posiada ustalony limit środków przeznczonych na dopłaty. 

  Ubezpieczyciele ofertują jako opcje obniżenie franszyzy integralnej do 8% i zniesienie udziału własnego w szkodach. Co do zasady, w obowiązkowym ubezpieczeniu upraw od gradu ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność za szkody przekraczające 10% sumy ubezpieczenia (franszyza integralna), a odszkodowanie obniża się o 10% wartości szkody (udział własny).  

  Producent rolny ustala wydajność z ha uprawy oraz cenę 1 tony owoców w granicach wyznaczonych przez ubezpieczyciela i odpowiednie przepisy. 

  Zawarcie umowy obowiązkowego dotowanego ubezpieczenia od ryzyka gradu wypełnia obowiązek ustawowy w zakresie ubezpieczenia upraw. 

  Z uwagi na możliwość wyczerpania się limitów, decyzji o skorzystaniu z ubezpieczenia nie należy odkładać na ostatnią chwilę. 

  Nie zwlekaj, przekaż nam niezbędne dane i ubezpiecz swoje uprawy od skutków gradu.

  5/5 - 3 głosów

  Poznaj

  Opinie naszych klientów

  Tomasz

  Sadownik

  Po krótkich ale intensywnych opadach gradu w maju, owoce z mojego sadu nie nadawały się do sprzedaży. Nie da się zapobiec takim sytuacjom, pogoda jest zawsze nieprzewidywalna, dlatego już wcześniej skorzystałem z usług JW Broker i wybrałem ubezpieczenie upraw. Wystąpiłem o odszkodowanie, wszystkie formalności powierzyłem Pani Barbarze. Kwota uzyskanego odszkodowania była zgodna z moimi oczekiwaniami.

  Adam

  Właściciel parku linowego

  Po krótkich ale intensywnych opadach gradu w maju, owoce z mojego sadu nie nadawały się do sprzedaży. Nie da się zapobiec takim sytuacjom, pogoda jest zawsze nieprzewidywalna, dlatego już wcześniej skorzystałem z usług JW Broker i wybrałem ubezpieczenie upraw. Wystąpiłem o odszkodowanie, wszystkie formalności powierzyłem Pani Barbarze. Kwota uzyskanego odszkodowania była zgodna z moimi oczekiwaniami.

  Joanna

  Przedsiębiorca

  Spośród wszystkich dostępnych ubezpieczeń opcja ubezpieczenia utraty zysku została mi przedstawiona na tyle dokładnie, że nie miałam żadnych wątpliwości. Zabezpieczyłam w ten sposób moją firmę kilka lat temu, dzięki czemu mam szansę na rekompensatę za przestój mojej działalności związany z COVID19. Pani Barbara i Pan Jakub to nieoceniona pomoc w każdej sytuacji.